Strona główna Artykuły Parapsychologia Psychotronika: Rodzaje istot inkarnowanych i spotykanych obecnie na Ziemi
Psychotronika: Rodzaje istot inkarnowanych i spotykanych obecnie na Ziemi

Psychotronika: Rodzaje istot inkarnowanych i spotykanych obecnie na Ziemi

0
3

Rodzaje-istot-inkarnowanych-na-ZiemiZ racji szczególnych czasów, w jakich żyjemy, a także dlatego, iż Ziemia sama w sobie jest miejscem niezwykłym, spotkać można tu wiele różnych istot. Pozornie żyjemy jako ludzie w ludzkich ciałach, ale pochodzimy z wielu różnych miejsc, czasu i przestrzeni. Mamy więc za sobą różne historie, które nas ukształtowały.
Świadomość, kim się jest, skąd się pochodzi, nie zawsze jest niezbędna. Podobnie jak wiedza o przeszłości. Jednak tego rodzaju świadomość pozwala nam często lepiej zrozumieć naszą obecną sytuację, lepiej odnaleźć się w świecie i bardziej świadomie dokonywać nowych wyborów na drodze życia.
Ponieważ mimo pewnych cech wspólnych, każdy przypadek może być inny, tak jak różne bywają motywacje danej jednostki. Wykaz ten obejmie tylko niektóre z głównych charakterystycznych cech, jakie w tej chwili przychodzą mi na myśl. Być może w przyszłości tekst ten powiększę o kolejne uściślenia i grupy.
Oczywiście, mimo, że nie zaznaczyłem tego w tym podziale, jak się jednak nietrudno domyślić wymieniane grupy i ich podgrupy, miewają różne intencje, więc cześć z istot w danej kategorii może działać z pożytkiem dla wyznawanych przez nas wartości, lub przeciwnie, na ich i naszą szkodę. Różnie to bywa jak sami wiecie.

Cztery główne typy istot inkarnowanych na Ziemi:

I. Wędrowcy.

Wędrowcy to dusze, które prowadzą swój rozwój przez doświadczanie wielu rożnych kultur i cywilizacji. To kosmiczni włóczykije, którzy biorą udział w rozmaitych doświadczeniach i zadaniach na wielu planetach w wielu światach. Charakteryzują się bogatym doświadczeniem oraz stosunkowym brakiem przywiązania do danego miejsca (planety).
Wędrowcy są grupą, z pośród której najliczniej rekrutowani są (a raczej sami zgłaszają się na ochotnika) ci, którzy stają się później „jednostkami do zadań specjalnych”, które wkraczają w kluczowych momentach dziejów różnych cywilizacji.
Dzięki swojemu doświadczeniu z wielu światów, posiadają znajomość wielu wzorców i stosunkowo dużą Mądrość, nabyta przez swoje empiryczne doświadczenia.
W obecnych czasach stanowią oni sporą grupę inkarnowanych na Ziemi istot i w większości są to też Ci najaktywniej zaangażowani w proces przemian na Ziemi. Spora część z obecnych tu Wędrowców to weterani, którzy byli obecni przy narodzinach, klęskach i zmianach wielu cywilizacji.
Część z Wędrowców przypomina sobie swoje życia z różnych światów, niekiedy są to wspomnienia przydatne w misji, jaką mają obecnie, czasem to po prostu rożne przebłyski. Niektórzy oczywiście nadal sobie nic nie przypominają, co nie wyklucza, iż w kluczowym momencie nie zadziałają spontanicznie, a zgodnie z planem.

Podgrupy:
Wędrowcy z Misją
Ta grupa jak sama nazwa wskazuje to wszyscy Ci przybysze z różnych światów, wędrowcy, którzy podjęli się tu wykonania jakiegoś zadania. W większości przypadków związanego oczywiście z asystą i pomocą przy wdrażaniu przemian na Ziemi. Tak jak oczywiście wszędzie, tak i tu Wędrowcy wywodząc się mimo wszystko z różnych światów (a raczej czujący się związani z określonymi grupami i filozofiami), mają różne cele etc.
Jednak jak wspomniałem bez wątpienia wszelkie grupy interwencyjne przeznaczone do działania tutaj to przede wszystkim Wędrowcy, gdyż posiadają oni bagaż doświadczeń z wielu miejsc we wszechświecie.

Wędrowcy Obserwatorzy
Ta grupa to ci Wędrowcy, którzy narodzili się tu by obserwować proces przemian od środka, nie angażując się w niego bezpośrednio. Część z nich czerpie po prostu z tego swoje doświadczenie, nim podejmie się ewentualnego zaangażowania tu lub w innych światach (oczywiście, że zawsze mogą zmienić zdanie i to dotyczy każdej grupy praktycznie, a Obserwatorów w szczególności).
Obserwatorzy też często są tu tylko po to by doświadczyć tych zmian. Grupa ta jest nieco mniej liczna moim zdaniem od Wędrowców z misją, ale też wcale nie taka mała, za to zdecydowanie rzadziej zauważalna, bo się nigdzie nie wychylają.:)

Wędrowcy Uwięzieni
Stosunkowo mała grupa, ale jednak zdarza się to, iż tacy poszukiwacze, którzy postanowili doświadczyć naszego świata, z jakiegoś powodu wplatali się np. w tutejszy łańcuch karmiczny i ostatecznie ich wibracje się obniżyły, a oni sami mocno ?przykuli się? do tego miejsca.
W obecnych czasach nadchodzi moment, w którym powstają sprzyjające warunki dla ich reaktywacji i uwolnienia. Cześć z nich podejmuje dziania związane z przemianami, podświadomie zapewne uznając to za coś we wspólnym interesie.

Cechy charakterystyczne Wędrowców:
– Świadome lub podświadome wspomnienia empirycznych doświadczeń z wielu różnych światów dające wiele Mądrości.
– Brak przywiązania do Ziemi
– Posiadanie i trzymanie się celów związanych z przemianami (nie dotyczy Obserwatorów) i swoją Misją.
– Niekiedy wspomnienia (przebłyski) dziania różnych technologii etc.

 

II. Istoty pochodzące ze zniszczonych światów.

Ta grupa istot mogłaby wchodzić w skład Wędrowców, jednak jest na tyle bardziej specyficzna, iż postanowiłem zaliczy ich jako osobną kategorię.
Istoty pochodzące z planet i światów, które zostały zniszczone (zazwyczaj na skutek błędów, jakie popełnili ich mieszkańcy doprowadzając swoje planety do totalnego zniszczenia).
Na Ziemi mają swoją nową szansę na naukę i rozwój.
Choć grupa ta bywa mocno zróżnicowana i stosunkowo trudno wyszczególnić jej cechy charakterystyczne – jej członkowie często aktywnie uczestniczą w ruchach ekologicznych mając podświadomie pamięć tego, do czego może prowadzić katastroficzna gospodarka zasobami i wyniszczanie środowiska naturalnego. Często mają też różnego rodzaju przebłyski wspomnień apokaliptycznych związanych ze zniszczeniem ich własnych światów. Wspomnienia tego rodzaju powodują u nich poważne stany lękowe zwiane z podświadomą obawa przed powtórzeniem się historii i zniszczeniem świata, w którym obecnie żyją.

Cechy charakterystyczne istoty pochodzące ze zniszczonych światów:
– Stany lękowe zwiane z obawą przed zniszczeniem Ziemi.
– Często podejmowanie różnych radykalnych inicjatyw (ekologicznych i nie tylko), które mają w założeniu pomóc zapobiec tragedii i zniszczenia naszej planety.
– Pojawiające się czasami przebłyski wspomnień zwianych ze zniszczeniem ich rodzimych światów.
– Czasami pojawia się również poczucie osamotnienia związane ze zniszczeniem „domu”, z którym się czują związani (danego świata/planety).

 

III. Upadłe Anioły.

Termin nieco symboliczny, można jednak w ogólnym zarysie odnieść go do istot pochodzących z wysokich płaszczyzn duchowych, które tam miały początek i często długi okres swojego rozwoju i bytowania, które następnie weszły w świat materialny i bardzo często w nim właśnie utknęły.
Posiadają oni czasami pozostałości niektórych duchowych zdolności jak uzdrawianie etc. (co oczywiście może mieć miejsce i u Wędrowców również), jednak w większości bardzo źle odnajdują się w świecie fizycznym i często sobie tu po prostu nie radzą. Z powodu nawyku do egzystowania w zupełnie innych płaszczyznach, ich próby dostosowania się i pogodzenia swoich przekonań i właściwych im sposobach życia, z realiami, jakie tu mamy, bywają często skazane na porażkę i prowadza do mało komfortowej sytuacji wewnętrznej.
Spora część Upadłych Aniołów w wyniku zejścia w materię, doznała szoku (gdy było się tam, wszystko inaczej wyglądało, a jak zleźliśmy tu to wiadomo?). Szok ten może mieć różne objawy, ale często jest to poczucie porzucenia i odrzucenia przez Boga (spowodowane przez poczucie odseparowania w wyniku zejścia i zatracenia świadomości, plus kulturowe dyrdymały, które dodatkowo mieszają potem w głowach).
Ta grupa posiada często różne skłonności religijne, od np. obsesji na punkcie wizerunków anielskich, po skrajne formy buntu w przypadku tej części, która w wyniku zejścia doświadczyła szoku separacji, który im trochę namieszał w emocjach (,których też dopiero zaczęli się tu uczyć) i np. zaczęli w wyniku zagubienia obwiniać np. Boga etc.
W mojej opinii ta grupa (upadłe anioły) to też najczęściej te osoby, które o procesie przemian na Ziemi maja mało praktyczne i bardzo idealistyczne wyobrażenie. Posiadają przekonania, które są raczej echem tego jak coś działało w ich dawnych płaszczyznach istnienia, stad przekonanie, że wszystko w jakiś niewytłumaczalny sposób będzie cacy, ot tak.;)

Podgrupy:
Prawdziwie Upadłe Anioły
Do tej grupy zaliczam właśnie te istoty pochodnia „anielskiego”, które wchodząc w materię doznały szoku, zagubiły się i utknęły w karmicznym łańcuchu. Stanowią najliczniejsza grupę z pośród istot pochodzenia anielskiego, jakie rezydują obecnie w ciałach na Ziemi.

Istoty Pochodzenia Anielskiego z Misją
Ta grupa ma swoje podgrupy. Część z nich zeszła tu chcąc wyciągać swoich pobratymców, którzy wcześniej utknęli. W większości oni też ostatecznie tu się znaleźli na dłużej. Są też i tacy, którzy są tu w związku z zachodzącymi na Ziemi przemianami. Stanowią stosunkowo niewielka grupę, jednak ich znacznie ocenił bym też jako istotne, ponieważ w pewnym sensie uzupełniają się z pozostałymi grupami uczestniczącymi w Misji, mając nieco inne cechy i podejście, ale również ważne.

Upadłe Anioły Obserwatorzy
Tych się prawie nie spotyka. Ta grupa istot (Upadłe Anioły) jeśli już tu weszli to pociągnęło to dla nich różne konsekwencje i jeśli tu są, to dość intensywnie doświadczali różnych przeżyć, rzadko można więc mówić (a właściwie nie słyszałem o takim przypadku) by byli wśród nich po prostu Ci, którzy chcą obserwować z tej perspektywy (w ciele). Istoty takie jak anioły, zazwyczaj obserwują nas ze swoich płaszczyzn duchowych. O grupie obserwatorów więc można powiedzieć w tym wypadku, że nie istnieje lub ma charakter jednostkowy.

Cechy charakterystyczne Upadłe Anioły:
– Zazwyczaj bardzo słabe odnajdywanie się w świecie materii.
– Częste problemy z poczuciem separacji i oddzielenia od Boga.
– Czasami zachowanie niektórych zdolności duchowych.

 

IV. Rodowici Ziemianie.

Tak nazywam grupę istot, które cały lub prawie cały swój rozwój spędziły tu na Ziemi. Są tu od dawna, rozwijali się tu i doświadczali jako dusze niemal od początku.
Rodowici Ziemianie oczywiście stanowią prawdopodobnie mimo wszystko większość istot zamieszkujących obecnie Ziemię, choć z racji szczególnych czasów już nie jestem tego tak całkiem pewien, mogą stanowić około połowy, a druga połowa to mieszanina wszystkich powyżej opisanych.
Rodowici Ziemianie dobrze się czują i radzą sobie zazwyczaj tu w materii, na pewno lepiej od większości Upadłych Aniołów czy Wędrowców nawet. Są po prostu przystosowani do środowiska, w którym się cały czas rozwijali. Jednak większość z nich nie posiada szczególnych uzdolnień czy misji. Można powiedzieć, że jeśli mowa o ?owieczkach? w kontekście religii, to właśnie z pośród tej grupy głównie owieczki są ?rekrutowane?.
Oczywiście Ziemianie podobnie jak większość znanych nam form życia, również posiadają dążenie do rozwoju, choć w zestawieniu z dwoma wyżej wymienionymi grupami, mają wciąż znacznie mniejszą dynamikę, a przynajmniej różna jest teraz odczuwalna.

Podgrupy:
Ziemianie z Misją
Bardzo marginalna grupa Ziemian. Jak jednak się domyślacie też ważna i też uzupełniająca się z wymienionymi powyżej posiadającymi misję, a związana z przemianami. Ta grup najczęściej posiada silny związek z siłami natury i samą Ziemią (jako istotą). Często daje im to znacznie większe możliwości i sukcesy w działaniu w materii niż wszystkim wymienionym wyżej grupom. Choć oczywiście patrzą na sprawy głownie z perspektywy Ziemi, a nie jak np. Wędrowcy, którzy patrzą bardziej „kosmicznie”.

Ziemianie Obserwatorzy
Raczej należałoby chyba powiedzieć – Ziemianie bierni? Grupa niezwykle liczna, żeby nie powiedzieć większość inkarnowanych na Ziemi, ale też posiadająca najbardziej marginalny wpływ na cokolwiek. Rozwijają się doświadczając, ich rozwój jest zazwyczaj wciąż przedzielony ogromną przepaścią, w porównaniu z powyżej wymienionymi grupami. W większości nadal potrzebują przewodnictwa i pokierowania, bez czego są zagubieni i niesamodzielni.

Cechy charakterystyczne rodowitych Ziemian:
– Stosunkowo dobrze radzą sobie w świecie materii.
– Zazwyczaj niewielkie lub bardzo mało perspektywiczne zaangażowanie we własny rozwój.
– Potrzeba autorytetów, przewodników etc.

 

Draxus

Qba Moja najnowsza książka "Zakazana Wiedza" już dostępna. Zachęcam do zakupu i czytania. :) Więcej na: http://jakubniegowski.pl
Teksty w serwisie stanowią opinie ich autorów. Jeśli posiadasz inny punkt widzenia, napisz artykuł. Teksty możecie wysyłać na adres redakcja [małpa] alternatywnemedia.pl
AlternatywneMedia.pl