Strona główna Artykuły Przemyślenia Wielki kataklizm – Potop a nasza historia
Wielki kataklizm – Potop a nasza historia

Wielki kataklizm – Potop a nasza historia

0
0

Potop młody wiek ZiemiPotop a nasza historia. Obejrzawszy bardzo ciekawy film dokumentalny zatytułowany “Młody wiek Ziemi”, który z pewnością znajdziecie w sieci, nasunęło mi się kilka przemyśleń którymi chcę się z Wami podzielić.

Film ów przedstawia w sposób bardzo klarowny i zrozumiały twarde dowody wskazujące na fakt, że dotychczasowe datowanie wielu znalezisk archeologicznych i geologicznych w tym datowanie pokładów węgla i ropy naftowej na Ziemi jest prawdopodobnie całkowicie błędne, a wszystkie te substancje oraz znaleziska geologiczne i archeologiczne, mogą mięć nie miliony lat, a zaledwie kilka tysiącleci.

Przedstawione w filmie dowody i przykłady są fascynujące i dają naprawdę jasny obraz tego jak bardzo nieprawdziwa jest powszechnie znana i uznawania historia Ziemi.

Z filmu jasno wynika to co wielu już dawno postulowało, że miał miejsce kataklizm, który w krótkim czasie całkowicie zmienił oblicze naszej planety na każdym poziomie zarówno jeśli chodzi o życie biologiczne jak i całe ukształtowanie geologiczne globu.
Aby zrozumieć o czym piszę po prostu obejrzyjcie film nim zaczniecie dalej czytać.

Moją refleksja jest z jednej strony do pewnego stopnia zachwyt konkretnymi faktami, gdyż ten film w zupełności mnie przekonał do tego, iż Ziemia doświadczyła takiego kataklizmu całkiem niedawno – z drugiej strony film wywołał u mnie pewien niesmak, gdyż pomimo, iż badacze zajęli się bardzo rzeczowo tematem, to już wnioski w szerszym kontekście znowu są zabarwiane religijnymi przekonaniami, nie mającymi nic wspólnego z faktami naukowymi.

Jest to po raz kolejny woda na młyn i próba przepychanek w sporze Kreacjoniści kontra Ewolucjoniści.
Ci pierwsi próbują udowodnić, iż Ziemia została stworzona w nagłym evencie przez “siłę wyższą” (Boga), Ci drudzy, że wszystko odbywało się na przestrzeni długotrwałej ewolucji i selekcji naturalnej.
Dla mnie człowieka który nie ma potrzeby sobie udowadniać ani jednej ani drugiej opcji jest po prostu przykre, że odkrycia są ubierane we wnioski nienaukowe, a w to, w co ludzie chcą wierzyć.
Ewolucjoniści szukają naukowych dowodów by obalić twierdzenia Kreacjonistów – sami zaś wytaczają irracjonalne nienaukowe tezy interpretując wszystko tak jak chcą wierzyć.
Kreacjoniści robią to samo – szukają naukowych dowodów na obalenie teorii ewolucjonistów, zaś gdy je znajdują tworzą nienaukowe interpretacje zgodnej z tym w co chcą wierzyć. Ręce opadają.

David Icke nazywa to przeciw-podobieństwami i bardzo mi się to określenie podoba. Określa ono sytuację gdy mamy przed sobą dwa pozorne przeciwne sobie obozy, czyli dwa pozornie przeciwieństwa, podczas gdy są one dwoma stronami tej samej monety, w taki sam sposób wypaczając fakty dla swojej wygody.

Film przedstawia konkretne informacje na temat kataklizmu i błędów w datowaniu geologicznym i w tym jest konkretny i bardzo mi się podoba. Natomiast te obserwacje potem bierze i wrzuca w takie stwierdzenia sugerujące “nadnaturalne” powstanie Ziemi, co jest już ewidentnym dopasowaniem pod kontem chęci a nie faktów. Co więcej tytuł “Młody wiek Ziemi” jakże myląco sugeruje, że te dowody naukowe ukazane w filmie miały by wskazywać na młody wiek całej planety. Bzdura kompletna. Wskazują one tylko na to, że niektóre obserwowane przez nas elementy geologiczne uformowały się nagle ALE przecież z elementów które istniały wcześniej. Ziemia i życie na Ziemi istniało dużo wcześniej z tym, że doświadczyło owego kataklizmu, który zmienił obraz planety i na nowo ukształtował życie na jej powierzchni.
Niepotrzebne jest mieszanie w to kwestii religijnych, bo przecież to w żaden sposób ich nie podważa ale też nie udowadnia nic poza faktem, że Biblijny Potop miał miejsce jako wydarzenie fizyczne.

Zresztą wystarczy trochę się historią i kulturą na Ziemi interesować by wiedzieć, ze biblijny Potop to wydarzenie, które było opisane i wspomniane także we wcześniejszych zapiskach np Sumeryjskich z przed dużo wcześniejszego czasu niż datuje się Biblię. I znowu to przecież niczego nie podważa a tylko mówi nam, że było wydarzenie, które opisało wiele kultur i tyle.

Mnie ciekawi i intryguje dużo bardziej inny aspekt związany z opisanym tu kataklizmem, bo jak z filmu się dowiecie nie był to tylko potop ale kataklizm, który np w niektórych rejonach planety spowodował natychmiastowe zlodowacenie, a w innych dosłownie zagotowanie się mórz i spopielenie. Generalnie było to tak niszczące zjawisko jakie trudno sobie dziś nam wyobrazić nawet w dobie mody na katastroficzne filmy.

I tu pojawia się kwestia tego, że kurcze – ktoś to opisał! Ktoś to zrelacjonował! jak?! Jakim cudem ludzie przetrwali by takie zjawisko które potrafiło zedrzeć tysiące ton solidnej gleby z tysięcy kilometrów połaci ziemi, wydarzenia które jest prawie niewyobrażalne dla nas i tak naprawdę prawdopodobnie nie przypominało nawet trochę “łagodnego” obrazu Biblijnego Potopu.
Łódź Noego wydaje się tu mi bardzo mało prawdopodobnym środkiem przetrwania, nawet gdyby oparta była o zaawansowane technologie jak te z filmu “2012”.

Osobiście z tego obrazu dla mnie wyłania się możliwość interwencji istot pozaziemskich i dosłownie odtworzenia cywilizacji na Ziemi (to czy w sposób zmodyfikowany czy nie to już osobny temat).
Pisze to bardziej do osób zorientowanych w temacie teorii o powstaniu życia na Ziemi w wyniku takich interwencji, bo nie jest to miejsce by rozwijać to zagadnienie (możemy poświecić temu osobny temat jest to też bardzo ciekawy topik do którego chętnie wrócę). A więc łódź/okręt Arka Noego bardziej mi się jawi jako okręt kosmiczny, niż łódka na której zasuwały słonie, żyrafy i wszystko inne.

I jeszcze raz podkreślę, że nie widzę sensu mieszania do tego ani religii ani Boga, bo jedno drugiego nie wyklucza ani nie potwierdza, chyba, że przestajemy badać fakty a chcemy coś na siłę sobie udowodnić to wówczas generalnie po co się fatygować w badania, można wierzyć od razu co się chce.
Dla mnie dzieło Boskie to cały Wszechświat, a to co się działo z tą konkretną planetą to już jest osobna historia, którą powinniśmy badać bez tego typu emocji.

Qba

Qba Moja najnowsza książka "Zakazana Wiedza" już dostępna. Zachęcam do zakupu i czytania. :) Więcej na: http://jakubniegowski.pl
Teksty w serwisie stanowią opinie ich autorów. Jeśli posiadasz inny punkt widzenia, napisz artykuł. Teksty możecie wysyłać na adres redakcja [małpa] alternatywnemedia.pl
AlternatywneMedia.pl