Strona główna Artykuły Parapsychologia Parapsychologia: Tybetańska Wróżba MO
Parapsychologia: Tybetańska Wróżba MO

Parapsychologia: Tybetańska Wróżba MO

0
0
Tybetańska-Wróżba-MOMO ma dwie zasadnicze funkcje. Po pierwsze jest systemem wróżebnym, dzięki któremu możemy jaśniej zobaczyć daną sytuację czy wydarzenie. Po drugie, jeśli sięgamy po nie dla innych i robimy to z odpowiednią motywacją ? właśnie w ten sposób używali MO liczni wielcy lamowie Tybetu ? staje się ono altruistycznym aktem dawania, pogłębiającą praktykę pełnej współczucia ścieżki bodhisattwy.
Z MO korzystano w Tybecie od wieków i to na wiele różnych sposobów.

Najpopularniejszą metodą jest dwukrotne rzucenie specjalną kostką, na której ściankach zapisane są magiczne i pełne mocy sylaby mantry bodhisattwy mądrości Mańdziuśriego. ??OM AH RA PA TSA NA DHI?. Można samemu zrobić taką kostkę, a można też skorzystać ze zwykłej kostki do gry, jeśli polom z poszczególną liczbą oczek przyporządkujemy kolejne sylaby mantry. Przed przystąpieniem do wróżby należy się wyciszyć, zrobić krotką medytację, a następnie w paru słowach modlitwy poprosić bodhisattwę Mańdziuśriego o pomoc w podjęciu decyzji. Można 7 razy powtórzyć podaną wyżej mantrę. Następnie skupiając się na pytaniu i osobie, dla której wróżymy rzucamy kostką dwa razy. Wyrzuconych oczek nie sumujemy. Wróżbę pokaże kolejność wyników, które wyrzuciliśmy kostką, bo każda ścianka kostki odpowiada symbolicznie sylabom mantry. Jeśli np. wyrzucimy w pierwszym rzucie 5 oczek a w drugim 3, to nasza wróżba przedstawia się następująco: 5 ? 3 (NA PA) i nazywa się ?Przepełnione klejnotowe naczynie?
Znaczenie wyników:
1 – 1  (ah ah) Nieskalane niebo
Szanse na pomyślne załatwienie sprawy nie są wielkie. Grożą ci straty i nielojalni przyjaciele. Aby zapobiec niekorzystnym sytuacjom spróbuj wyciszyć swój umysł przez praktykę i medytację, aby stał się czysty jak nieskalane niebo. Wówczas ustaną wszelkie kłopoty.
1 ? 2 (ah ra) Gorejące promienie słonca
Musisz pozbyć się wątpliwości, aby osiągnąć swój cel. Ogólnie wróżba jest pozytywna, niemniej wystrzegaj się interesów związanych z domem lub ziemią, gdyż w tych dziedzinach rezultaty mogą być bardzo niekorzystne.
1 ? 3 (ah pa) Pełne nektaru promienie księżyca
Aby osiągnąć cel musisz kierować się łagodnością i delikatnością. Jest to pomyślny znak dla wszystkich spraw związanych z kobietami, uczuciami, wodą. Agresja i użycie siły mogą ci tylko zaszkodzić.
1 ? 4 (ah tsa) Jasna gwiazda
Jest to szczególnie pomyślny wskaźnik dla wszelkich podróży. Ponadto dobrze rokuje tym sytuacjom, które wiążą się  z dawaniem i otrzymywaniem prezentów. Ogólnie sprzyja wszelkim sprawom za wyjątkiem tych, które są w jakiś sposób związane z wodą.
1 ? 5 (ah na) Złota ziemia
Ta wróżba uprzedza, ze musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeśli chcesz osiągnąć swój cel, zatrzymaj się teraz i przemyśl spokojnie sytuację. Nie wykonuj żadnych działań, poza zasięganiem wiadomości i zbieraniem informacji, które wykrystalizują twoją wiedzę na temat interesujących cię spraw.
1 ? 6 (ah dhi) Dźwięk wadżry
Osiągniesz to, czego pragniesz. Ten znak jest szczególnie korzystny dla wszystkich spraw związanych z nauką i zdobywaniem wiedzy.
2 ? 1 (ra Ah) Świetlista lampa
Twoje pragnienia zostaną spełnione, wszystko ci sprzyja. Za wyjątkiem zdrowia ? jeśli chorujesz, poświęć więcej uwagi sprawom ciała, bo twój stan pogorszy się.
2 ? 2 (ra ra) Dodawanie masła do ognia
Zaangażowałeś się w źle zaplanowane przedsięwzięcie. Niemniej wkrótce otrzymasz ważne wiadomości, które pomogą ci się z tym uporać. Uważaj szczególnie na interesy związane z ziemią lub wodą.
2 ? 3 (ra pa) Demon śmierci
To szczególnie niekorzystna wróżba. Nic ci się nie powiedzie, ponieważ przed tobą wielkie przeszkody i nieprzychylni ludzie, którzy zechcą ci zaszkodzić. Cokolwiek teraz rozpoczniesz zakończy się tragicznie dla ciebie. Na pewien czas zaniechaj wszelkich działań za wyjątkiem duchowej praktyki.
2 ? 4 (ra tsa) Król mocy
Aby osiągnąć swój cel musisz posłużyc się siłą i wewnetrzną mocą. Potrzebujesz teraz wiele odwagi i tylko energiczne dziłania przyniosa ci korzyści. Twoja siła obecnie bardzo wzrasta i pomaga w zdobyciu tego, czego pragniesz.
2 ? 5 (ra na) Wyschnięte drzewo
Masz zbyt wiele pragnień, trudno ci je zaspokoić tak, jak dziecku trudno złapać tęczę. Twoje działania nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, ponieważ tak naprawdę jesteś teraz wewnętrznie zagubiony. Szczególnie niekorzystna wróżba dla spraw finansowych.
2 ? 6 (ra dhi) Wrota pomyslnych wizji
Powiedzie ci się, jeśli posłuchasz rady dobrego przyjaciela. Ponadto musisz wykazać się wytrwałością i pilnością. Ogólnie wróżba jest dosyć pomyślna.
3 ? 1 (pa ah) Waza nektaru
Prognozy są dobre. Możesz liczyć na wsparcie przyjaciół. Twoje cele zostaną osiągnięte, aczkolwiek stanie się to inaczej niż myślisz, a efekt może nieco odbiegać od twoich oczekiwań.
3 ? 2 (pa ra) Sadzawka bez źródła
Wszystko cokolwiek zrobisz będzie nietrwałe. Chociaż w tej chwili nic ci nie grozi, w czasie późniejszym mogą spotkać cię przykrości, jeśli nie zmienisz swoich intencji na bardziej pozytywne i uczciwe.
3 ? 3 (pa pa) ocean nektaru
To szczególnie dobra prognoza zapowiadająca powiększenie się majątku i ogólnie obfitość we wszystkich postaciach. Każdy interes i każda inwestycja przyniesie spodziewany dochód. Jedynie sprawy dotyczące ślubów i zaręczyn mogą okazać się niekorzystne.
3 ? 4 (pa tsa) Demon nieszczęść
Wszystko czego się tkniesz przyniesie  rozpacz i wiele nieszczęść. Żaden cel nie zostanie uwieńczony sukcesem. Ponadto grożą ci spory i kłótnie, a także obmawianie przez ludzi, którzy spróbują zepsuć ci opinię..
3 ? 5 (pa na) Złoty lotos
Chociaż w tej chwili twoje sprawy nie układaja się najlepiej, czas działa na twoją korzyść. Wszystko pomału się wyjaśnia, oczyszcza i prostuje, a tobie wkrotce zaświeci słońce. Twoje sytuacja zmierza ku lepszemu, powiększysz także swój majątek.
3 ? 6 (pa dhi) Lekarstwo niczym nektar
Wróżba jest pomyslna dla wszystkich twoich przedsięwzięć. Wszelkie sprawy ułożą się korzystnie, możesz zatem spać spokojnie. Jesteś teraz w szczegolnym stanie duchowego rozkwitu, możesz pomagac innym odnaleźć właściwą ścieżkę.
4 ? 1 ( tsa ah) Biały parasol
Ulegasz złudzeniom, masz sporo błędnych spostrzeżeń, nie potrafisz realnie ocenić sytuacji, dlatego też niektóre twoje sprawy nie zostana zakończone i nie otrzymasz tez wsparcia ze strony innych. Zrezygnuj z poważnych przedsięwzięć.
4 ? 2 (tsa ra) Wielki ognisty oręż
Przepowiednia mówi o demonstrowaniu własnej mocy, zatem musisz przygotować się na walkę o swój sukces. Niemniej podjęcie wyzwania, odwaga i wola tejże walki prowadzą cię nieuchronnie do zwycięstwa i osiągnięcia upragnionego celu.
4 ? 3 (tsa pa) Pozbawiony mądrości
Ta wróżba mówi, ze martwisz się zupełnie niepotrzebnie i że sprawa, o którą pytasz nie zasługuje na uwagę. Uspokój swój umysł i skup się na czymś innym.
4 ? 4 (tsa tsa) proporzec sławy
O ile nie przesadzisz i nie będziesz zbyt zachłanny, osiągniesz swój cel. Wszelki nadmiar jest niekorzystny. Uda ci się dokończyć to, co zacząłeś i mimo wielu trudności będziesz zadowolony.
4 ? 5 (tsa na ) Demon zbiorów
Prognozy są złe. Napotkasz przeszkody, na twojej drodze stana wrogowie, poniesiesz straty finansowe i nie uda ci się odzyskać tego, co już straciłeś. Zaniechaj wszelkich działań poza praktyka duchową.
4 ? 6 (tsa dhi) Dom dobrych wieści
Otrzymasz bardzo dobre wiadomości. Spodziewaj się tez korzystnych rezultatów swoich działań, szczególnie tych, które związane są z przekazywaniem i zbieraniem informacji. Sukcesy przyjdą niezwykle szybko.
5 ? 1 (na ah) Złota góra
Choć może się zdarzyć, ze odłożysz na czas jakiś pewna sprawę, wszystko, co już jest rozpoczęte zostanie uwieńczone sukcesem. Przepowiednia jest pomyślna dla wszystkiego, co wiąże się ze stałością i stabilnością, mniej korzystna jest dla podróży.
5 ? 2 (na ra) Demon niebiańskiego syna
Wróżba nie jest pomyślna, dużo przeszkód przed tobą pokrzyżuje twoje plany. Nieprzyjaciele zamierzają dobrać ci się do skóry. Niewykluczone, ze pragniesz zbyt wiele i zbyt wiele oczekujesz od innych.
5 ? 3 (na pa ) Przepełnione klejnotowe naczynie
Ta przepiękna wróżba zapowiada szczęście, spokój i dostatek. Twoje życzenia będą spełniać się spontanicznie. Znalazłeś się w szczególnie korzystnej sytuacji finansowej, a twoje oczekiwania materialne zostaną spełnione.
5 ? 4 (na tsa) Roztrzaskana góra piasku
Nastąpią wielkie zmiany, które zakończy ostateczny upadek. Niczego nie osiągniesz. Nawet jeśli dopniesz swego, rezultat nie będzie tego wart. Żadne z twoich działań nie przyniosą ci pożytku.
5 ? 5 (na na) Pałac ze złota
To szczególnie korzystna pod względem finansowym przepowiednia. Aczkolwiek musisz nieco się natrudzić i potrwa to wszystko trochę czasu, twoje starania zostaną wynagrodzone nieprzebranym bogactwem. Dla innych spraw odpowiedź brzmi: wszystko skończy się dobrze.
5 ? 6 (na dhi) Skarbnica klejnotów
Pomyślna wróżba. Wszystko się spełni zgodnie z oczekiwaniami.
6 ? 1 (dhi ah) Ukazuje się Mandziuśri
Ta przepowiednia jest szczególnie pomyślna dla osób na duchowej ściezce, gdyż zapowiada spełnienie marzeń i oświecenie. Na wszystkie pytania odpowiada, że cel zostanie osiągnięty, a plany uwieńczone sukcesem.
6 ? 2 (dhi ra) Nie kończący się pomyslny węzeł
Wszystko, co jest związane z domem, środowiskiem i rodziną będzie szczęśliwe i pomyślne. Każda decyzja przyniesie harmonię i radość. We wszystkich innych sprawach zdaj się na swoją intuicję i rób to, co uważasz za najlepsze dla siebie w danym momencie.
6 ? 3 (dhi pa) Złota ryba
Wróżba pomyslna, sprawy uwieńczone sukcesem. Niemniej oczekiwany rezultat pojawi się wówczas dopiero, gdy przyjdzie odpowiedni na to czas. Zatem nieco cierpliwości.
6 ? 4 (dhi tsa) Biała koncha
Pozytywna wróżba zapowiadająca wiele sukcesów szczególnie w dziedzinach związanych z nauką. Zapowiada otrzymanie pomyślnych wieści na ważne dla ciebie tematy. W innych sprawach działaj zgodnie z własną wolą, a osiągniesz cel.
6 ? 5 (dhi na) Złote koło
Pomyślność każe na siebie czekać, ale niechybnie się pojawi. Twój majątek zostanie pomnożony, a przyjaciele otoczą cię ze wszystkich stron.
6 ? 6 (dhi dhi) Klejnotowa choragiew zwycięstwa
Twoje osiągnięcia rosną, czas jest dla ciebie sprzyjający. Niemniej sytuacja wymaga od ciebie stabilności i zaufania we własne możliwości, aby osiągnąć sukces. Wróżba pomyślna dla wszelkich przedsięwzięć.
 
 
Bogusława M. Andrzejewska
Teksty w serwisie stanowią opinie ich autorów. Jeśli posiadasz inny punkt widzenia, napisz artykuł. Teksty możecie wysyłać na adres redakcja [małpa] alternatywnemedia.pl
AlternatywneMedia.pl