Strona główna Artykuły Parapsychologia Medytacja: Dostęp do Osobistego Źródła
Medytacja: Dostęp do Osobistego Źródła

Medytacja: Dostęp do Osobistego Źródła

0
0

Człowiek dysponuje niesamowitą mocą, która pozwala mu niemal natychmiast powrócić na właściwą drogę, bez konieczności mozolnego wracania po swoich śladach przez tyle samo czasu, co zajęło mu dojście w dane miejsce.
Ideowo przypomina to trochę teleportacjaę.
Wędrując naszymi drogami zaszliśmy w jakieś miejsce, które nam się nie podoba, chcemy wrócić na właściwy tor – wszystko co musimy zrobić to wejrzeć w siebie, odszukać nasze Osobiste Źródło i dosłownie przeskakujemy do naszego właściwego, prawdziwego Ja i już możemy ponownie wkroczyć na właściwą drogę, bogatsi o dotychczasowe doświadczenia.
Oczywiście, jeżeli na danej drodze się „ubłociliśmy” i umęczyliśmy, chwilę nam może zająć powrót do formy. Ale o niebo łatwiej wracać do formy, wróciwszy do swojego prawdziwego Ja i korzystając z mocy Osobistego Źródła, niż robić to samo błądząc po omacku w mrocznym lesie własnego zagubienia.

Każdy może znaleźć swój własny sposób na docieranie do swojego Osobistego Źródła.
Aby to uczynić najlepiej spróbować jednej z dwóch rzeczy – która poskutkuje u was lepiej to zależy od waszej indywidualnej konstrukcji psychicznej oraz energetycznej:
– Albo koncentrujecie się na czakrze serca (umiejscowionej na środku klatki piersiowej),
– albo poprzez czakrę korony (umiejscowioną na czubku głowy) próbujecie skoncentrować się na tym co jest ponad nią i w ten sposób dotrzeć do Osobistego Źródła.

Tutaj nieco wyjaśnień, które mogą pomoc wam w waszej praktyce:

Ja czakry serca używam bardziej do kontaktu ze swoim Osobistym Źródłem (rdzeniem), a czakry korony do kontaktu ze Źródłem wszechrzeczy, czyli tym głównym i ostatecznym.

Z jednego do drugiego można się przemieszczać, ale łatwiej jest od razu skoncentrować się na tym, co jest naszym celem.

To, że dla mnie działa właśnie taki podział nie znaczy, że u Was będzie tak samo.

Jednak dwa kluczowe punkty dla kontaktu ze Źródłem (czy to Osobistym, czy Boskim, zresztą na pewnym poziomie stapiają się one w jedno) to właśnie czakra serca oraz korony, wiec do nich w tym działaniu zawężamy swoje próby.

Co ciekawe, dotrzeć do swojego prawdziwego Ja i Mocy stamtąd płynącej, można przez czakrę serca nawet wtedy, kiedy jest ona w bardzo kiepskim stanie (tzn., kiedy przepełnia nas smutek, wycierpieliśmy dużo, czujemy się osamotnieni, czy jest ona ogólnie poblokowana etc.).

Co więcej, o ile w wyniku pewnych działań możemy tymczasowo doświadczyć odcięcia od Źródła z poziomu czakry korony, o tyle nikt nie jest w stanie całkowicie odciąć nas od naszego Osobistego Źródła.
Powtarzam. Co by się nie działo i jakie siły by nie wyrządziły komuś krzywdy, ma on możliwość sięgnąć do swojego prawdziwego Ja, do Osobistego Źródła i stapiając się na powrót z tym prawdziwym Ja, ma on o wiele większe możliwości regeneracji i realizowania swojej właściwej drogi rozwoju.

Ćwiczenie praktyczne:
Skoncentruj się na swoim punkcie dostępu do Osobistego Źródła.
Odrzuć wszystko to, co czujesz jako sztuczne lub szkodliwe dla siebie, wywołujące negatywne odczucia, etc.
Zagłęb się swoją świadomością w siebie w poszukiwaniu tego, co leży u twoich podstaw, co czyni cię Prawdziwym Tobą.
Jeżeli jesteś aktualnie zagubiony życiowo, spróbuj wrócić pamięcią lub, chociaż odczuciami do stanu swojego życia, gdy było w nim dobrze, gdy czułeś, że się realizujesz. Co Ci wtedy przyświecało, jaki cele, jakie ideały? W co wtedy wierzyłeś?
Jeżeli nie pamiętasz kiedy było dobrze, spróbuj wrócić do momentu w którym mimo trudności czułeś, że się realizujesz przynajmniej częściowo i posuwasz do przodu ku większej samorealizacji.
Teraz spróbuj dotrzeć jeszcze głębiej, do pierwiastka w głębi siebie, który jest esencją tego wszystkiego, tej części Ciebie, z której wynikasz. Możesz to postrzegać jako swoją pierwotną przyczynę.

W tym ćwiczeniu nie jest ważna sama wizualizacja, a przede wszystkim silna intencja dotarcia do swojego Osobistego Źródła. Jeśli to wam się uda, nie będziecie mieli wątpliwości, czy to to. Oczywiście pod warunkiem, ze zaufacie sobie i nie będziecie siebie ciągle negować.

 

Draxus
Qba Moja najnowsza książka "Zakazana Wiedza" już dostępna. Zachęcam do zakupu i czytania. :) Więcej na: http://jakubniegowski.pl
Teksty w serwisie stanowią opinie ich autorów. Jeśli posiadasz inny punkt widzenia, napisz artykuł. Teksty możecie wysyłać na adres redakcja [małpa] alternatywnemedia.pl
AlternatywneMedia.pl