Strona główna Artykuły Rozwój Osobisty Więcej niż prawo Przyciągania, czyli podążaj za Wewnętrznym Magnesem
Więcej niż prawo Przyciągania, czyli podążaj za Wewnętrznym Magnesem

Więcej niż prawo Przyciągania, czyli podążaj za Wewnętrznym Magnesem

0
0

Coś więcej niż Prawo Przyciągania. Przedstawię wam tu jedną z moich obserwacji związanych z dążeniem do spełnienia i samorealizacji życiowej.

Mógłbym zawrzeć ją w jednym prostym zdaniu: Podążaj za wewnętrznym magnesem, nie za wewnętrznym głosem.

Często słyszymy o wewnętrznym głosie – naszym wewnętrznym doradcy. Prawdą jest, że słuchanie swojego wnętrza jest podstawą na drodze rozwoju, wszak musimy wiedzieć czego chcemy, dla czego tego chcemy i co chcemy tak naprawdę osiągnąć. To podstawy przy rozpoczynaniu każdego poważnego i długoterminowego działania. Pomagają nam one nawigować i trzymać ster w szerszej perspektywie, w obranym sobie kierunku.
Jest jednak pewnym niedomówieniem mówić jedynie o wewnętrznym głosie.

Człowiek posiada wiele wewnętrznych głosów. Jest w nas krytyk, który często wszystko podważa, ocenia i krytykuje. Jest w nas dyskutant, który uwielbia sam fakt dyskusji i obracania danego tematy na wszystkie strony. Jest tych głosów więcej, a ujawniają się one zależnie od okazji. Czasem przemawia przez nas ciekawość, czasem strach, a czasem jakiś stary zakorzeniony w podświadomości wzorzec, a im silniejszy, tym głośniej potrafi krzyczeć próbując zwrócić na siebie uwagę.
Wszystkie one potrafią przybierać formę głosu, który trajkocze w naszych myślach uważając się za wyrocznię w danej dziedzinie.
To wszystko bzdury, nie dajcie się wciągnąć w ich pokrętną logikę.

Słuchanie wewnętrznego głosu, gdy przemawia przez nas nasz najlepszy pierwiastek jest owszem wartościowe, inspirujące i posiada nieocenione zalety. Jednak podstawą w dążeniu do spełnienia jest nasz wewnętrzny magnes czyli głos, który jeszcze nie został zwerbalizowany i stanowi bardziej formę uczucia niż werbalnego przekazu – jest zakorzeniony głęboko w naszym rdzeniu i stanowi prawdopodobnie jedną z najbardziej rdzennych naszych cech wewnętrznych.

Podczas gdy głosy zwerbalizowane opierają się zazwyczaj na jakiejś formie logiki, zazwyczaj logiki podświadomości czyli logiki pokrętnej – wewnętrzny magnes jest tym „głosem” który jest w nas jeszcze przed przepuszczeniem go przez magiel wewnętrznej „logiki”. Z tego powodu uważam go za źródło wewnętrznej wiedzy znacznie lepsze, czystsze. Można nazwać go intuicją, choć to pojęcie nie oddaje moim zdaniem w pełni jego prawdziwej natury.

Jeśli chcesz się realizować w życiu – wewnętrzny magnes jest moim zdaniem najlepszym źródłem informacji, co będzie dla nas dobre i w czym naprawdę się poczujemy na właściwym miejscu.

Często człowiek próbuje realizować to, co mu zaproponowało otoczenie, rodzina, przyjaciele etc. Mówią Ci że coś jest dobre, że powinieneś się tym zająć, a Ty nie czujesz się w tym spełniony lub spełniona. Dość typowe prawda?
Ale jest jeszcze ciekawiej, bo równie często mylimy naszą sympatię i nasze „podoba mi się” z prawdziwym głosem wewnętrznego magnesu. Tymczasem aby w czymś naprawdę się spełnić i odnieść sukces nie wystarczy zwykłe „to mi się podoba”. Nie wystarczy nawet logicznie być przekonanym i kierować się tylko tym że sobie to przekalkulowaliśmy i wychodzi, że jest ok.
Oczywiście „to mi się podoba” może iść w parze z wewnętrznym magnesem i wówczas mamy realne szanse na sukces.

Pozwólcie, że przedstawię to na następującym przykładzie:
Spodobał Ci się jakiś biznes pomyślałeś sobie „to mi się podoba”. Super. Świetnie, kiedy nam się coś podoba to już sam ów fakt buduje w nas pozytywne emocje i na jakiś czas może być pewnym rodzajem paliwa do działania.
Sęk w tym, że mija miesiąc, dwa, trzy, rok i działanie oparte na „to mi się podoba” zaczyna się wypalać. Dalej nam się „to podoba” ale z jakiegoś dziwnego powodu ten fakt nam nie wystarcza aby z energią iść dalej w danym działaniu, które prawdopodobnie wymaga od nas sporo zaangażowania, a być może i poświęcenia.

Zupełnie inaczej jest gdy działa wewnętrzny magnes.
Otóż kiedy działanie oparte jest o wewnętrzny magnes, czyli robimy to do czego wewnętrznie nas naprawdę ciągnie i nie jest to powierzchowne „podoba mi się” ale rzecz wynikająca z naszej bardzo podstawowej wewnętrznej potrzeby – wówczas staje się to dla nas paliwem praktycznie niewyczerpywalnym.

Po czym poznać wewnętrzny magnes i działanie oparte na wewnętrznym magnesie? Są to zazwyczaj te formy naszej aktywności które robimy z pasją, mamy nimi stałe zainteresowanie przez lata i robili byśmy je nawet wtedy, gdyby nam za nie płacili.
Wewnętrzny magnes po prostu ciągnie Cię do tego by coś robić. Twoim zadaniem jest tylko przekształcić to na jakąś formę aktywności zarobkowej, która da Ci spełnienie, jeśli za cel stawiasz sobie w danym okresie rozwój biznesowy etc.

Często mylimy bycie fanem, z byciem zaangażowanym na bazie wewnętrznego magnesu. Ja też jestem fanem i to wielkim fanem wielu dziedzin, ale jednak nie oznacza to od razu, że mój wewnętrzny magnes jest na nie nakierowany.
Jeśli musisz się zmuszać do robienia tego, co uważasz za dobre i warte robienia – polecam przemyśleć czy naprawdę robisz to, co jest twoim przeznaczeniem, gdyż twój wewnętrzny magnes może podpowiada Ci znacznie lepsze dla Ciebie zajęcie prowadzące do sukcesu i samorealizacji.

Na koniec więc powtórzę: Podążaj za wewnętrznym magnesem, nie za wewnętrznym głosem.

Pozdrawiam!
Qba

Qba Moja najnowsza książka "Nowa Biblia" już dostępna. Zachęcam do zakupu i czytania. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Teksty w serwisie stanowią opinie ich autorów. Jeśli posiadasz inny punkt widzenia, napisz artykuł. Teksty możecie wysyłać na adres redakcja [małpa] alternatywnemedia.pl