Strona główna Artykuły Parapsychologia Astrologia: Wenus w horoskopie
Astrologia: Wenus w horoskopie

Astrologia: Wenus w horoskopie

0
0
Wenus-w-horoskopieWenus w horoskopie oznacza z definicji nasz system wartości. Pokazuje, co dla nas jest istotne, jakie mamy podejście do spraw sprawiających nam przyjemność. Mówi, w jaki sposób wyrażamy uczucia, pokazuje nasz stosunek do pieniędzy i objaśnia, gdzie szukamy swojego szczęścia. Ten sektor horoskopu, w którym rezyduje, jest zazwyczaj tą dziedziną życia, w której odnajdujemy radość i spełnienie. O ile oczywiście Wenus nie odbiera negatywnych aspektów, nie leży w ostatnim stopniu znaku, czy nie jest w upadku.
Jest rzecz jasna więcej uwarunkowań i szczegółów, tu jednak nie chcę robić skomplikowanego wykładu, a jedynie zwrócić uwagę na pewną astrologiczną ciekawostkę, którą możecie sprawdzić w swoich horoskopach. Otóż Wenus w horoskopach mężczyzn pokazuje ideał kobiety, ten wymarzony wzorzec, z którym chciałoby się spędzić jak najwięcej czasu, a może nawet całe życie. Na podstawie położenie tej planetki można dowiedzieć się, jaka kobieta byłaby najlepszą partnerką.

Wenus w Baranie – to kobieta wysportowana, aktywna, dynamiczna. Zazwyczaj silna i odważna. Szybko podejmuje decyzje, nie boi się zmian i nowych przedsięwzięć. Mężczyzna z tak położoną Wenus chciałby mieć w partnerce dobrego kumpla, z którym mógłby przemierzać górskie szlaki lub żeglować po jeziorach.
Wenus w Byku – wskazuje gospodarną domatorkę. To kobieta o dużym wyczuciu smaku, zazwyczaj wspaniale gotuje, dekoruje dom, robi zapasy na zimę. Ale może reprezentować również bogatą kobietę, która z powodzeniem prowadzi własne przedsiębiorstwo i jest w stanie utrzymać całą rodzinę.
Wenus w Bliźniętach – to kobieta inteligentna, oczytana, wykształcona. Błyskotliwa i wyróżniająca się z otoczenia. Towarzyska i elokwentna – to typ partnerki, z którą można przedyskutować całą noc, ale i w dzień można z nią się świetnie bawić, ponieważ ma duże poczucie humoru.
Wenus w Raku – dla niej najważniejsza jest rodzina, szczególnie dzieci. Każdym się zaopiekuje, każdego nakarmi i przygarnie wszystkie bezdomne zwierzątka w okolicy. Mężczyzna, który ma tak położoną Wenus w horoskopie, podświadomie szuka… dobrej troskliwej mamy.
Wenus w Lwie – oczekuje od partnera nieustannego zachwytu. To urodzona księżniczka, którą można podziwiać i rozpieszczać. Potrafi jednak rządzić innymi sprawiedliwie, ma dobry kontakt z dziećmi i zazwyczaj jest bardzo hojna dla bliskich. Takiej żony szuka mężczyzna z Wenus w Lwie, choć co ciekawe – sam też oczekuje podziwu od bliskich.
Wenus w Pannie – to kobieta pracowita i czyściutka. Takiej partnerki szukają panowie, dla których najważniejsze jest, aby dom lśnił czystością, a obiad był zawsze ugotowany w porę. To kobieta dbająca o zdrowie swoje i bliskich, stosująca diety i naturalne składniki potraw. Niezmiernie ważne są dla niej pieniądze.
Wenus w Wadze – jest przede wszystkim kobietą piękną, reprezentacyjną, elegancką. Takiej żony pragnie każdy, kto chce się nią pochwalić przed znajomymi. Poza tym jest to doskonały psycholog, który potrafi wysłuchać i zrozumieć każdego, w tym także swojego partnera. To wspaniały i urodziwy zarazem przyjaciel.
Wenus w Skorpionie – jest partnerką tajemniczą, zaskakującą, niezwykłą. Potrafi kochać z prawdziwą pasją i nigdy do końca nie odkryje swoich kart. Bardzo lubi seks. Mężczyznę z taką Wenus pociągają kobiety magiczne i te, dla których miłość fizyczna jest najważniejsza na świecie i nie boją się łóżkowych eksperymentów.
Wenus w Strzelcu – to istota mądra, wykształcona o starannie dopracowanym światopoglądzie. Lubi się rozwijać, uczyć, zaliczać kolejne fakultety i kursy. Także zapalona podróżniczka zwiedzająca obce kraje. Czasem taka Wenus reprezentuje kobietę religijną, której życiowym priorytetem bywa wiara lub duchowy rozwój.
Wenus w Koziorożcu – jest kobietą ambitną, zaradną życiowo, pracowitą. Najistotniejsza jest dla niej kariera zawodowa i w tej sferze najlepiej się realizuje. Mężczyzna z taką Wenus oczekuje od swojej partnerki biznesowych zdolności i dążenia do sukcesu. Liczy też na partnerstwo z osobą konkretną, rzeczową i praktycznie podchodzącą do życia.
Wenus w Wodniku – reprezentuje kobietę rozrywkową, towarzyską, która najchętniej spędza czas w gronie znajomych. Jest wymarzoną partnerka dla panów, którzy cały wolny czas spędzają na dyskotekach, spotkaniach, grillach z przyjaciółmi. Powinna to być osoba oryginalna, odważna i trochę nieprzewidywalna.
Wenus w Rybach – to marzycielka żyjąca w swoim własnym zamkniętym przed innymi świecie. Wyciszona, ogromnie wrażliwa romantyczka, która kocha piękno i potrafi tak urządzić dom, że staje się zacisznym gniazdkiem. Jest to też partnerka otwarta na rzeczy tajemnicze i niezwykłe, mająca prorocze sny, widząca wszędzie inne byty…
Aby podsumować temat dodam jeszcze, że również dom, w którym jest położona Wenus ma wpływ na jej wymowę. Jednakże są to tylko marzenia, to pewien upragniony wzorzec kobiety. Jaka będzie (czy jest) prawdziwa partnerka, pokaże w horoskopie Księżyc. Jeśli leży w tym samym lub podobnym znaku, marzenia udaje się zrealizować. Jednak bywają i takie horoskopy, w których Wenus leży w zupełnie innym znaku i domu niż Księżyc. Wówczas trudno spotkać taka kobietę, o jakiej w głębi duszy się marzy. Co oczywiście nie przeszkadza kochać, być kochanym i szczęśliwym. Czasem przecież zakochujemy się i odnajdujemy szczęście u boku kogoś, kto zupełnie nie przystaje do naszych wewnętrznych wzorców i planów.
Bogusława M. Andrzejewska
Qba Moja najnowsza książka "Nowa Biblia" już dostępna. Zachęcam do zakupu i czytania. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Teksty w serwisie stanowią opinie ich autorów. Jeśli posiadasz inny punkt widzenia, napisz artykuł. Teksty możecie wysyłać na adres redakcja [małpa] alternatywnemedia.pl