Strona główna Apel do Czytelników

Apel do Czytelników

Witajcie. Dziś chcę poświęcić kilka chwil na bardziej osobisty apel do Was, zarówno do tych którzy czytają newsy i artykuły na AlternatywneMedia.pl jak również do słuchaczy audycji youtubowych. Będzie to prośba do Was i mam nadzieję zareagujecie na nią pozytywnie.

Sprawa dotyczy tego co piszemy, jak piszemy i czy/kiedy piszemy.

Poprzez AlternatywneMedia.pl staram się przekazywać Wam różnego rodzaju ciekawe i wartościowe moim zdaniem informacje z bardzo wielu dziedzin. Jest tu rozwój osobisty, duchowość, parapsychologia, fantastyka a także polityka i sprawy ogólnie dotyczące naszego społeczeństwa. Wiem o tym, że nie wszystkich interesuje wszystko na raz ale w takim układzie myślę, że każdy może wybrać sobie tu temat, który go interesuje i na jego obserwowaniu się skupić. Ja sam uważam, że rozwój człowieka odbywa się przez zrozumienie wielu dziedzin i zagadnień dlatego wszystko to co subiektywnie za wartościowe czy ważne do odnotowania uznaję – przekazuję Wam abyście mogli wzrastać. Oczywiście bywa, że czasem mogą być okresy kiedy to na przykład jak to ma miejsce ostatnio – pojawiają się wyłącznie newsy z zakresu jednej dziedziny na przykład polityki i problematyki społecznej ale tak to już bywa, że czasem dany temat wysuwa się na czoło naszej uwagi. Strona jest prowadzona hobbystycznie i subiektywnie. Chciałbym jednak, aby z Waszą pomocą rozwinęła się do czegoś więcej i jest to też miejsce, w którym chętnie nawiążę współpracę i dam sposobność do wypowiadania się wszystkim tym, którzy z kulturą i elokwencją zechcą dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Rzecz w tym, że bardzo Ważne jest abyście rozumieli, że Wasz głos także jako czytelników jest ważny i potrzebny. Jednak równie ważna jest kultura osobista i przemyślenie swoich wypowiedzi zanim się je napisze. Tak to jest bowiem, że często osoby najbardziej w gorącej wodzie kąpane, najbardziej mówiące co im ślina na język przyniesie, często bez kultury i poszanowania drugiego człowieka, są jednocześnie najaktywniejsze. Dziś może i jest normą wypowiadanie się w sposób pasywno-agresywny na zasadzie „nie obraź się ale…” – jednak to, że coś stało się powszechne, nie oznacza od razu, że jest dobre czy właściwe.

Po to Alternatywne Media by było to miejsce, w którym odbiorcy potrafią świadomie i na poziomie współistnieć i ze sobą rozmawiać, zamiast atakować się nawzajem. Politycy i media głównego nurtu napuszczają często nas na siebie i dobrze by było, abyśmy zamiast tego zaczęli po prostu ze sobą rozmawiać i współtworzyć konsensus.

Tymczasem osoby normalne, które mają coś wartościowego do powiedzenia czy po prostu chciały by napisać coś od siebie – boją się często to zrobić by nie usłyszeć w odpowiedzi złośliwości i uszczypliwości w komentarzach. Obawianie się wypowiadania się i płynąca z tego autocenzura to bardzo zły znak.
Dlatego informuję oraz proponuję:

  • Zachęcam i proszę wręcz aby jak najwięcej z Was czytających i oglądających materiały – komentowało je, udostępniało link, sharowało na Facebooku, lub chociaż klikało lajka by pokazać, że byliście, że doceniacie to, iż ktoś dla Was informacje wyszukał i przygotował. To jest ważne abyście pozostawili swój ślad i głos bo to jedyny motywator dla autora wpisu.
  • Proszę jednocześnie, abyście pisząc komentarze pisali co Wam się podoba, co cenicie, co proponujecie, jak byście widzieli rozwiązanie, generalnie skupiali się na konstruktywnej wypowiedzi, a nie na pasywno-agresywnym atakowaniu kogoś i obrzucaniu błotem czy wpisywaniu krzywdzących stwierdzeń bez uzasadnienia. Dziś tak często kiedy ludzie się już wypowiadają to po to by komuś w komentarzu dowalić i kogoś skrytykować. Niektórzy zarzucają mi czasem stronniczość a nawet propagandę. Oczywiście wówczas gdy akurat czytają coś co nie zgadza się z ich własnym poglądem na danym temat. Nigdy jednak nie da się dogodzić wszystkim to fakt, a ja mogę jedynie dzielić się z Wami tym, co uznaję za ciekawe zaś Wy możecie wypowiedzieć się na ten temat na zasadach wzajemnego poszanowania i o to jedynie proszę.
  • Jednocześnie informuję, że komentarze agresywne, pasywno-agresywne, obraźliwe, prowokacyjne, pisane po pijanemu czy pod wpływem innych środków wyskokowych (czasami na prawdę trudno uwierzyć, że ktoś coś pisał na trzeźwo) będą kasowane, zaś osoby po drugim takim przewinieniu będą na stałe banowane. Tu się niektórzy zaczną obruszać zapewne na temat wolności słowa, ale tak to jest, że zazwyczaj najbardziej chamscy ludzie, którzy przychodzą gdzieś komentować po chamsku by sobie ulżyć kosztem innych, jednocześnie są tymi, którzy owej wolności słowa rzekomo najbardziej chcą bronić. Jesteśmy tu mam nadzieję na tyle dorośli, że rozumiemy wszyscy, iż chamstwo nie jest jakością w której człowiek wolny chciałby żyć.

Wiem, że dotykamy tu często tematów delikatnych, zaś prezentowane opinie bywają subiektywne ale taki jest świat. Sztuką jest zrozumieć to i umieć uczyć się dzięki spojrzeniu z różnych perspektyw na dany temat z jego poszanowaniem, także z tych perspektyw, które nie są dla nas naszymi własnymi.
Apeluję do Was normalni, zrównoważeni ludzie, którzy to czytacie. Bądźcie aktywni. Wypowiadajcie się z kulturą i nie obawiajcie się krytyki. Po prostu bądźcie głosem harmonii, głosem rozsądku, głosem którym jesteście w duchu i nie pozwalacie na to aby w internecie najaktywniejszymi osobami były osoby, które wypowiadają się w sposób pozbawiony jakiejkolwiek kultury osobistej.
Zacznijmy tworzyć od dziś dobrą alternatywę. Zobaczycie, że jeśli będziecie pisać rzeczy z uprzednim zastanowieniem się, kulturą osobistą i poszanowaniem drugiego człowieka, to atmosfera zrobi się bardzo fajna a rozmowy nawet, a może zwłaszcza z osobami o odmiennych poglądach będą przyjemne i bardzo rozwijające.
Tego sobie i Wam z całego serca życzę.

Qba

Teksty w serwisie stanowią opinie ich autorów. Jeśli posiadasz inny punkt widzenia, napisz artykuł. Teksty możecie wysyłać na adres redakcja [małpa] alternatywnemedia.pl